Integracyjna wycieczka w Karkonosze

W dniach 30 maja-1 czerwca 2022 roku uczniowie klas VIIIa, VIIIb, VIIIc wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Karkonosze. Z jednej strony wyjazd był podsumowaniem ośmiu lat spędzonych w naszej szkole, z drugiej zaś służył integracji. W wycieczce wzięli bowiem udział uczniowie z Ukrainy, którzy od kilku miesięcy przebywają w naszej gminie i uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. Mimo obaw wynikających z bariery językowej okazało się, że młodzież szybko się zintegrowała. Wyjazd dla uczniów z Ukrainy został zorganizowany przy wsparciu inicjatywy PASCH, w której obecna jest szkoła, oraz Instytutu Goethego w Warszawie.

Opiekunami uczniów były panie: Monika Mularczyk, Lilianna Saik, Iwona Banasik i Magdalena Hurec.

Pierwszego dnia wycieczki uczestnicy zwiedzili Karpacz. Widzieli Skwer Śladów Zdobywców, gdzie znaleźć można ślady butów wyprawowych wybitnych polskich himalaistów, m.in. Leszka Cichego, Jerzego Kukuczki czy Krzysztofa Wielickiego oraz Świątynię Wang - drewniany kościół przeniesiony do Karpacza z Norwegii w 1842 roku, do którego budowy nie użyto żadnych gwoździ . Kolejnego dnia uczniowie cały dzień spędzili w górach. Wjechali wyciągiem na szczyt Szrenicy, a następnie spacerem przeszli do Śnieżnych Kotłów (1490 m n.p.m.). W drodze powrotnej uczestnicy odwiedzili Wodospad Kamieńczyka, najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy, w którym woda spada trzema kaskadami z wysokości 27 metrów . W ostatnim dniu wycieczki uczniowie weszli na Wysoki Kamień - szczyt w Sudetach Zachodnich o wysokości 1058 m n.p.m., z którego rozpościera się piękny widok na Góry Izerskie i inne okoliczne pasma górskie. Ostatnim punktem programu było podejście pod, znany w Karkonoszach, głaz zwany Chybotkiem.

Uczestnicy wycieczki nocowali w hotelu "Karolinka" w Karpaczu. Tam czekały na nich smaczne posiłki oraz różne atrakcje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1