Kiermasz Wielkanocny na rzecz dzieci z Ukrainy

w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli

W dniach 11–13 kwietnia 2022r. odbył się w naszej szkole "Kiermasz Wielkanocny". Trudna sytuacja związana z wojną na Ukrainie nie pozostawiła złudzeń, na co powinniśmy przeznaczyć fundusze zebrane podczas naszej akcji. Od lat współpracujemy z Fundacją św. Mikołaja, dlatego większość dochodu została przeznaczona na pomoc na rzecz wyżej wymienionej fundacji, która od trzech lat prowadziła świetlicę dla ubogich dzieci w Mariupolu, a obecnie organizuje pomoc humanitarną dla dzieci z Ukrainy. Dodatkowo nie chcąc pozostać obojętnymi na potrzeby koleżanek i kolegów z sąsiedniego kraju, zebraliśmy fundusze na naszych ukraińskich uczniów, których jest już u nas w szkole kilkudziesięciu.

W akcję zaangażowało się wielu uczniów z rodzicami, a także pracownicy szkoły, którzy przekazali własnoręcznie wykonane piękne ozdoby świąteczne oraz przepyszne wypieki. Swoimi pracami kiermasz wspomogły również pani plastyczka Justyna Soja-Sadowska oraz pani pedagog Katarzyna Świercz, które pomagały też w jego organizacji. Nad całością czuwała koordynator Fundacji św. Mikołaja w szkole pani Iwona Brzezińska.

Kiermasz w szkole w Stadnickiej Woli cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki naszej niezawodnej społeczności szkolnej przez trzy dni udało się zebrać kwotę 5277 złotych. Warto dodać, iż w przedsięwzięciu tym brały udział wszystkie grupy uczniów, zaczynając od przedszkolaków a kończąc na ósmoklasistach, a swoją cegiełkę dołożyli również nasi uczniowie z Ukrainy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1