"Kącik Prawny" w naszej szkole

Pani sędzia Anna Maria Wesołowska, która gościła w naszej szkole zaproponowała utworzenie "Kącika Prawnego", miejsca, gdzie będzie można umieszczać informacje, przepisy, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy, które dotyczą dnia codziennego szkoły.

Ideę "Kącików prawnych" rozpropagowała, ponieważ w swojej sędziowskiej praktyce spotkała się z bardzo wieloma sprawami dotyczącymi nieletnich. Zauważyła także, że problem przestępczości wśród nieletnich ciągle narasta. Według opinii sędzi dzieje się to na skutek zmiany modelu życia, odwróceniu się od świata wartości w stronę konsumpcyjnego modelu życia, w którym, jak sama mówi: naszym dzieciom zaczęły się zacierać granice między dobrem a złem, wygłupem a przestępstwem, żartem a wykroczeniem. Anna Maria Wesołowska zaproponowała więc powstanie "Kącików prawnych" jako elementu edukacji prawnej dzieci i młodzieży.

W naszej szkole powstał "Kącik prawny", który zawiera informacje podane w przystępny sposób dla dzieci, w miejscu dla każdego dostępnym, czyli przy pokoju pedagoga i psychologa szkolnego. Zapraszamy uczniów chętnych do współpracy przy tworzeniu naszego kącika.

Pedagog szkolny: Katarzyna Świercz

Psycholog szkolny: Anita Adach

Zachęcamy do czytania!

1 2 3 4 5 6 7 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1