"Kocham moją Ojczyznę"

- finał XVII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 27.09.2022r. w Opocznie odbył się finał XVII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Poprzedziły go eliminacje regionalne. W tym roku przygotowały je oddziały Akcji Katolickiej w Gowarczowie, Zwoleniu, Starachowicach, Opocznie, Radomiu oraz w Dąbrówce.

Na każdym etapie Konkursu uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach – pieśń oraz poezja patriotyczna. Finał wyłonił najlepszych. W kategorii pieśń patriotyczna najważniejszą nagrodę otrzymał Zespół "Pasja" z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli oraz Modliszewic, a jest nią Nagroda specjalna. Upoważnia ona zespół do zaprezentowania swojego repertuaru oraz talentu na koncercie "Śpiewam mojej Ojczyźnie", który odbędzie się 12 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. To było już kolejne z rzędu zwycięstwo zespołu wokalno-instrumentalnego "Pasja".

W kategorii poezja patriotyczna wspaniałe wyniki osiągnęli uczniowie: Barbara Garlińska z klasy VIIa oraz Franciszek Bąk z klasy IVb. W przedziale wiekowym - klasy V-VIII Barbara Garlińska zajęła II miejsce, a w grupie wiekowej - klasy I-IV Franciszek Bąk zajął II miejsce. Opiekunami uczniów są: Lilianna Saik i Małgorzata Lipnicka.

Zespół "Pasja" skład: Gabriela Szewczyk, Maria Juszczyk, Marta Marczyńska, Jakub Frączyk, Nadia Am Ali, Szymon Śliwak. Opiekunem zespołu jest pani Aneta Karbownik.