Finał V edycji konkursu
"Z Panem Scratchem za pan brat"

Aleksander Kubicki z klasy 8a i Kacper Malasy z klasy 6a wzięli udział w finale V edycji konkursu informatycznego "Z Panem Scratchem za pan brat". Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach:
Kategoria I (uczniowie klas IV-VI);
Kategoria II (uczniowie klas VII-VIII).
Uczestnicy konkursu pod opieką nauczycieli wykonywali projekty w aplikacji Scratch. Uczniowie klas IV-VI wykonywali prezentację na temat: "Wehikuł czasu – mój wymarzony zawód", natomiast uczniowie klas VII-VIII grę edukacyjną na temat: "Osiągnięcia polskiej nauki".

Spośród 100 uczestników z 35 szkół województwa świętokrzyskiego do finału zakwalifikowanych zostało po 10 uczniów z każdej kategorii.
Finał, podczas którego uczniowie prezentowali swoje prace przed komisją i odpowiadali na pytania dotyczące jej wykonania, odbył się 15 grudnia w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej.

W każdej kategorii wyłoniono trzy najlepsze prace, a ich autorzy uzyskali tytuł Laureata I, II bądź III stopnia. Zwycięskie prace zaprezentowane zostały podczas uroczystego wręczenia nagród. Nagrody i gratulacje uczniowie przyjmowali z rąk organizatorów: przedstawicieli Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Departamentu IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Całe wydarzenie odbyło się w przyjemnej atmosferze. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mieli możliwość przy słodkim poczęstunku nawiązać ze sobą kontakt, wymienić doświadczenia i spostrzeżenia. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście zjedli wspólnie obiad i pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji wyruszyli w drogę powrotną.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Marzena Piwowarczyk i pan Paweł Grot.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1