Wycieczka klas trzecich do Warszawy

W dniu 5 pażdziernika 2022r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klas IIIa i IIIb. Głównym punktem programu wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty na interaktywnych wystawach.

Jedną z atrakcji było również planetarium, w którym uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz zatytułowany "Gwiazda Polarna". Podczas pokazu dzieci dowiedziały się skąd pochodzą nazwy niektórych gwiazdozbiorów , planet, że Gwiazda Polarna widoczna z naszej półkuli wyznacza kierunek północny. Po pokazie uczniowie obejrzeli film animowany pod tytułem "Polaris", w którym bohaterowie odkryli zagadkę nocy polarnej. Kolejną atrakcją był Teatr Robotyczny i spektakl pt. "O Królewiczu Ferrycym i Królewnie Krystali" – adaptacja opowiadania Stanisława Lema. Po Eksperymentowaniu i doznaniach w Centrum Nauki Kopernik i w planetarium dzieci spacerowały po Łazienkach Królewskich podziwiając architekturę, faunę i florę pięknych ogrodów. Kolejnym punktem wycieczki była zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po bardzo atrakcyjnie i aktywnie spędzonym czasie w Centrum Nauki Kopernik dzieci zjadły obiad w restauracji McDonald's, co również było dla przyjemną atrakcją wycieczki.

Celem wycieczki było: rozwijanie zainteresowań nauką; inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi; poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń; integracja grupy; uwrażliwianie dzieci na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczki oraz tworzenie okazji do kulturalnego spożywania posiłków w miejscach publicznych. Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi i zadowoleni, z pełnymi głowami nowo zdobytych informacji. Organizatorami wycieczki były panie Matylda Pietrusiewicz i pani Izabela Lesiuak.Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Banasik, Monika Firkowska, Wiktoria Bondarenko.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1