Sukcesy naszych uczniów
w V edycji konkursu "InstaLogik"

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego "InstaLogik". Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenia Nuczycieli Matematyki. Partnerami konkursu są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Olimpiada Informatyczna Juniorów.

W bieżącej edycji wzięło udział 12628 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 6759 uzcestników, a do finału 3765.

Z naszej szkoły z zadanianimi konkursowymi zmierzyło się trzynaścioro uczniów. Kwalifikację do drugiego etapu uzyskało siedmioro z nich, a czworo wzięlo udział w finale konkursu.
Laureatką II miejsca z najlepszym wynikiem w województwie świętokrzyskim została Aleksandra Bigorajska z klasy 5a. Tytuł Laureata III miejsca z najlepszym wynikiem w powiecie koneckim uzyskali: Aleksandra Pękacz z klasy 7b oraz Mikołaj Pawlik z kalsy 4a. Laureatem III miejsca został również Franciszek Firkowski z klasy 4a z drugim wynikiem w powiecie koneckim.
Opiekunem konkursu była p. Marzena Piwowarczyk.

Dnia 21 marca odbyło się oficjalne zakończenie konkursu, transmitowane na żywo na Youtube i Facebook.
Gościem specjalnym spotkania był dr Lech Duraj, wykładowca na Uniwersytecie Jagielońskim, nauczyciel w V LO w Krakowie oraz przewodniczący komitetu głównego Olimpiady Informatycznej Juniorów. Dr Lech Duraj zaprezentował ciekawe zadanie z algorytmiki dotyczące wyszukiwania binarnego.

W trakcie wydarzenia podsumowano przebieg konkursu i przedstawiono wyniki finału.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy półroczny udział w InstaKółku oraz zajecia z podstaw programowania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Aleksandra_Bigorajska Aleksandra_Pekacz Mikolaj_Pawlik Franciszek_Firkowski Marta_Prawda Tatiana_Dudka Antoni_Kadziela Malgorzata_Cichon Damian_Mysliwy Iwo_Stoszewski_Chalwa Oskar_Wasik Aleks_Staromlynski Adam_Jasinski Szymon_Nowak jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1