Bierzemy udział w turnieju
"Liga Robotów"

2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju "Liga Robotów". Turniej odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach, gdzie spotkały się drużyny z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Przed turniejem szkoła otrzymała zestaw klocków Lego Spike Prime, matę turniejową oraz zestaw konstrukcyjny SkriKit. Z klocków uczniowie zbudowali robota, a następnie tworzyli programy sterujące jego ruchem w taki sposób, aby przetransportował na macie znaczniki złożone z zestawu SkriKit. Robot musiał spełniać określone parametry techniczne i posiadać element wykonany za pomocą technologii wydruku 3D. Nasi uczniowie przyozdobili robota zaprojektowanym i wydrukowanym przez siebie modelem spojlera. Budowa i zaprogramowanie robota stanowiły "Zadanie praktyczne" będące jedną z trzech kategorii turnieju.

Inną kategorią był "Wyścig". Przed turniejem uczniowie pracowali nad konstrukcją robota zbudowanego z dowolnych elementów i napędzanego gumką dołączoną do otrzymanego zestawu klocków. Robot naszej drużyny bezbłędnie przejechał tor o długości 8 m, co zapewniło nam I miejsce w tej kategorii.

Kolejną kategorię stanowiło "Programowanie". Uczniowie wybierali jeden z trzech poziomów trudności, a następnie losowali 3 zadania. Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z ich rozwiązaniem i wywalczyła w tej kategorii II miejsce.

Przebieg turnieju uatrakcyjniły liczne stanowiska będące miejscem zabawy, gier, doświadczeń, nauki i wypoczynku.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Piętowski z klasy 4a, Aleksander Chłopek i Patryk Kulawiak z klasy 6b, Marta Prawda z klasy 7a, Zuzanna Gardulska i Aleksandra Pękacz z klasy 7b oraz Małgorzata Cichoń z klasy 8a.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Marzena Piwowarczyk.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 I II robot1 robot2 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1