"Patriotyczna integracja pokoleń"

Dnia 23 listopada gościliśmy w naszej szkole Seniorów z Domu Dziennego Pobytu działającego przy Miejsko-Gminnym Domu Pomocy w Końskich.

Dzieci zaprezentowały Gościom patriotyczne przedstawienie. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki z okazji obchodzonego niedawno Święta Niepodległości oraz Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Dyrektor szkoły Czesław Staciwa złożył Seniorom okolicznościowe życzenia radości i uśmiechu na każdy dzień, a dzieci podarowały własnoręcznie wykonane kwiatki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Seniorów dały wyraz tego, jak ważne są dla nich takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Po zakończeniu występów odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Cieszymy się, że spotkanie doszło do skutku i mogliśmy gościć u nas Seniorów. Realizujemy wiele działań mających na celu współpracę ze środowiskiem, jednym z nich jest integracja międzypokoleniowa. Integracja niesie obopólne korzyści, zarówno dla najmłodszego pokolenia, które czerpie wiedzę z doświadczeń starszych, jak i dla Seniorów, którzy dzięki ogromnym pokładom energii dzieci wciąż mają siłę do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Bardzo dziękujemy za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1