Aktualności


Innowacja w listopadzie

Przedszkolaki wykonały zadania z listopadowej innowacji:

CO TAM PANI JESIEŃ W KOSZU DLA NAS NIESIE?
Stymulacja zmysłu dotyku różnicowanie darów jesiennych pod względem faktury, wielkości, ciężaru.

JESIENNE DRZEWO - stymulacja zmysłu dotyku, smaku, zapachu, propriocepcji.Dzień Pluszowego Misia

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego

Misia”, każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia. Brały udział w konkursach, quizach, zabawach, tańcach oraz wykonywały różne prace plastyczne. Główną atrakcją były odwiedziny prawdziwego pluszowego misia, którego dzieci pokochały.Andrzejki w naszym przedszkolu

Podtrzymując tradycje związane z „Andrzejkami”,
25 listopada w naszym przedszkolu
odbył się dzień magii 
i wróżb.

Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów,
co dostarczyło przedszkolakom wielu przeżyć i emocji.Bierzemy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”

W tym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego miało miejsce w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek, 10 listopada.

Tuż przed godziną 10, społeczność szkoły: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie klas I-VIII i przedszkolaki, zgromadziła się w szkolnej auli. Wprowadzono sztandar szkoły. Dyrektor Czesław Staciwa zaprosił wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu i kolejny raz głośno wybrzmiał on w naszej szkole.Dzień Postaci z Bajek

4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przybyły do nas różne bajkowe postacie, a najmłodsza grupa zamieniła się w wioskę ,,Smerfów", by wspólnie się bawić. W tym dniu towarzyszyła nam muzyka, tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja kolorowych, bajkowych przebrań. Zabawa była przednia, a dzieci szczęśliwe. W naszym przedszkolu wszystko jest możliwe. Bo tu na co dzień dzieje się prawdziwa MAGIA! Zapraszamy na fotorelację z tego wyjątkowego dnia.Olimpiada Przedszkolaka

3 listopada braliśmy udział w II Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaków - etap gminny. Nasze przedszkolaki wywalczyły sobie IV,  zaszczytne miejsce, spośród 11 drużyn. Brawa za odwagę i waleczność! Jesteśmy bardzo dumne z naszych przedszkolaczków.


Zajęcia plastyczno-techniczne

Zajęcia plastyczno – techniczne w najstarszych grupach są wspaniałą okazją, by rozwinąć u dzieci wyobraźnię i pomysłowość. Twórcze działania nie tylko rozwijają zmysł estetyczny u dziecka, ale dają mu również uczucie radości z tworzenia.


Innowacja w październiku

Polisensoryczne zabawy z jabłkiem - to zadania październikowe z naszej innowacji. Przedszkolaki smakowały, wąchały, dotykały, oceniały wzrokowo jabłuszka pod każdą postacią. Najlepszą zabawą sensoryczną była jabłkolina.


Pasowanie na starszaka

28 października 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się niezwykle ważna uroczystość ,,Pasowanie na Starszaka". Z tej okazji, sześciolatki z grup ,,Wiewiórki" i ,,Jeżyki" przygotowały program artystyczny, by jak najlepiej uczcić ten ważny dzień. Dzieci pięknie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Następnie złożyły ślubowanie, a Pan Dyrektor Czesław Staciwa dokonał aktu pasowania. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie obyło się również bez pysznego poczęstunku. Pasowanie było wielkim przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.


Niezwykli goście w naszym przedszkolu

24 października w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście - przyjazne alpaki Rysio i Bambi.
Podczas spotkania dzieci mogły pogłaskać, przytulić, nakarmić zwierzęta, a także zapozować do zdjęcia.
Pani Ola zdradziła nam tajemnice, że jeden z nich jest czarodziejski i pogłaskanie po plamce spełnia życzenie.
Odwiedziny wywołały wiele radości i uśmiechu.


Kolejne teatralne spotkanie

Październikowy spektakl on-line za nami. Tym razem było to przedstawienie "Noniek" Teatru Dzieci Zagłębia  w Będzinie.
Historia głównego bohatera pozwoliła dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwi znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie.


Witaminowe dary jesieni

Witaminowe dary jesieni, czyli warzywa i owoce -
to właśnie o nich rozmawialiśmy we wszystkich grupach przedszkolnych przez ostatnie dwa tygodnie.
Dzieci eksperymentowały, oglądały, nazywały i rozpoznawały je za pomocą zmysłów. Powstały owocowe kompoty, ogórki kiszone,
świeżo wyciskane soki, kanapki z warzywami
oraz wiele kolorowych i ciekawych prac plastycznych.
To były pysznie pachnące dwa tygodnie.


Przedszkolaki w dniu Edukacji Narodowej

Przedszkolaki składają wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku: 

https://www.youtube.com/watch?v=OamIjB5ZzSAUdział w akcji Drzewko za surowce

7 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji proekologicznej ,, Drzewko za surowce "organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Przedszkolaki ze Stadnickiej zrobią wszystko by dbać o środowisko.


Przedszkolaki sadzą cebulki kwiatów

Abyśmy mogli na wiosnę cieszyć oko pierwszymi kolorowymi kwiatami już teraz przedszkolaki zasadziły cebulki.
Każdy starannie zakopał swoją,teraz tylko byle do wiosny.... .


Wycieczka do Nadleśnictwa Stąporków

W czwartek, 6 października, grupy Wiewiórek oraz Jeżyków wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Stąporków. Odwiedziły rezerwat „Skałki Piekło"  pod Niekłaniem, gdzie wysłuchały legendy o tym miejscu. Następnie podążyły śladem dinozaurów do rezerwatu ,,Gagaty Sołtykowskie”. Na koniec, w szkółce leśnej, dowiedziały o drzewach liściastych i iglastych oraz jak sadzi się las. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pyszną kiełbaską.


Przedstawienie profilaktyczne

W poniedziałek, 3 października, przedszkolaki z dwóch najstarszych grup oraz dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa. 

Spektakl bardzo zainteresował dzieci i teraz już wiedzą, dlaczego lepiej wybrać książkę niż grę na konsoli.


Wrześniowe działania w ramach innowacji

W obecnym roku szkolnym innowacją w naszym przedszkolu jest "Zabawa sensoryczna zmysły udoskonala". Pierwsze zadanie wrześniowe przedszkolaki wykonały znakomicie.
Przypomniały sobie rolę i znaczenie zmysłów w codziennym funkcjonowaniu z wykorzystaniem opowiadania „Sensoryczny krąg przyjaciół Pana Sensorka” oraz zabaw ruchowych.O bezpieczeństwie na drodze

W tym tygodniu przedszkolaki uczą się o bezpieczeństwie na drodze. Każda grupa wyruszyła na zajęcia praktyczne: "Jak przejść bezpiecznie przez pasy?" poprzedzając je ćwiczeniami w sali. Odwiedzili nas również stróże prawa, którzy poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznali dzieci z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować.


Spektakl teatralny on-line

We wtorek, 27 września, najstarsze przedszkolaki wzięły udział w spektaklu Internetowego Teatru TVP - "Wielka zagadka Misia Uszatka" z łódzkiego Teatru Arlekin w Łodzi.

Pomimo, że przedstawienie oglądaliśmy z naszego przedszkola, to wzbudziło ono wiele pozytywnych emocji, a dzieci oglądały spektakl z zaciekawieniem.
Czekamy na kolejne, już w październiku.


Przedszkolaki witają Jesień

"Idzie jesień, złota jesień, bukiet liści z sobą niesie...."

23 września to pierwszy dzień Jesieni.
Wszystkie grupy wyruszyły w tym dniu poszukać pierwszych jej oznak, śladów gdzie już była i jak pomalowała świat.
W poszczególnych salach również było wesoło, były piosenki, zabawy
i jesienne zadania do wykonania.


Dzień Przedszkolaka u Jeżyków i Wiewiórek

Z okazji Dnia Przedszkolaka, Panie z grupy Jeżyki i Wiewiórki zorganizowały swoim przedszkolakom wycieczkę do kina i bawialni Flysky. Dzieci były zachwycone. 

Dzień Przedszkolaka to dobra okazja szczególnie dla maluszków - Motylków, po kilku tygodniach adaptacji mogą wreszcie poczuć się jak pełnoprawni przedszkolni obywatele. 

Ten dzień na pewno długo zagości w pamięci naszych Przedszkolaków!Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2022/23

 

Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego odbędzie się
dnia 
1 września 2022 r. w auli szkolnej o godzinie 11.00.

Zajęcia opiekuńcze w tym dniu odbywają się
od godziny 6.30 do 16.30.

 

Listy przedszkolaków przyjętych na rok szkolny 2022/23
zostaną wywieszone dnia 29.08.2022 r.
przy wejściu do przedszkola.


Informujemy, że do Przedszkola "Sowa" w Stadnickiej Woli
w wyniku rekrutacji uzupełniającej
zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, 
które spełniły kryterium wiekowe.


Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do przedszkola
w formie pisemnego oświadczenia należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Do pobrania:

potwierdzenie